Producent filtrów

produkcja filtrów:

Jeszcze 6 lat temu kupowaliśmy filtry od lokalnych, jak również europejskich producentów.

Obecnie otwieramy nowy zakład produkcyjny, w którym wdrożyliśmy technologie innowacyjne na skalę europejską. W pełni automatyczne linie produkcyjne (zakład wyposażony jest w 4 automatyczne linie do produkcji plisy z włókna szklanego i z tkanin syntetycznych, czy linię technologiczną zgrzewającą włókninę filtracyjną z jednego kawałka (bez łączeń). Produkujemy wkłady filtracyjne z separatorów klejowych o wysokości  15 mm – 300 mm. Oczywiście w ciągłej sprzedaży oferujemy również filtry z separatorem aluminiowym.

Proces produkcji plisy jest w pełni automatyczny, podobnie jak rozkrój ram filtracyjnych. Ramy do filtrów produkowane są ze wszystkich dostępnych materiałów, m. in.: MDF, blachy stalowej ocynk, stali nierdzewnej, aluminium, ABS, kartonu lub innych wyspecyfikowanych przez zleceniodawcę materiałów. Automaty nakładające płynne uszczelnienie w ramkach, zostały wyposażone w głowice nielejące, które nie generują odpadów kleju. Wykonujemy również uszczelki PU, silikonowe, żelowe, płaskie, półokrągłe.

laboratorium badawcze:

W pełni automatyczne stanowisko badawcze obsługuje wszystkie typy i wielkości filtrów, spełniając całkowicie zapotrzebowanie rynku. Badaniu na zgodność z normą EN1822 poddane są filtry zarówno z tkaniną płaską, jak również gotowe filtry. Urządzenie pozwala również na badanie filtrów zgodnie z nową normą ISO 29463 a dodatkowo – na życzenie klienta – możemy przedstawić wizualny rozpływ cząstek powietrza.